FAQ

Je system NEW THERM v Nové zelené úsporám?

Ano, má svůj KÓD SVT6198.

Mohu dát na systém NEW THERM omítku od jiného výrobce?

Ne, nemůžete. Omítky od jiných výrobců nejsou pro tento typ systému certifikovány v ucelené skladbě pro system ETICS a nemohli bychom Vám poskytnou garance a záruky.

Jaká omítka může být na systemu NEW THERM?

Systém NEW THERM je certifikovám pouze s dvěma typy prodyšných omítek.
1) ARMASIL silikonopryskyřičná omítkovina. Klasické zrnitosti 1,5-2,0-3,0mm a v hladké verzi ARMASIL štuk (dvouvrstvé provedení omítkoviny z 1,0mm + 0,0mm zrnitosti)
2) NOVALITH silikátová omítkovina s technologií APS. Klasické zrnitosti 1,5-2,0-3,0mm a v hladké verzi ARMASIL štuk (dvouvrstvé provedení omítkoviny z 1,0mm + 0,0mm zrnitosti)
2.1) NOVALITH MODE - systém designových povrchů na fasády (imitace kamene, betonové stěrky, imitace pohledového betonu, imitace cihel, imitace dřeva amnohé další..)

Vše můžete videt i nás v Showroomu v sílde firmy.

Jsme tu pro vás

Poptávka

Nechte si vytvořit nezávaznou kalkulaci Vašeho projektu!
Pro bezplatné zpracování cenové nabídky prosím vyplňte poptávkový formulář.

Poptávkový formulář

Technická podpora

Potřebujete rychlé info?
Naši specialisté vám rádi poradí
na infolince.

infolinka +420 777 765 603
 

Co to je ETA a co ETICS?

ETA (European technical approvement) – Evropské technické osvědčení.
ETICS (External thermal insulation composit system) – Vnější kontaktní zateplovací systém

Je zateplovací systém stabilní? Nemůže se fasáda časem zvlnit či popraskat?

Fasádní zateplovací systém NEW-THERM podléhá certifikaci ETA a tudíž v žádném případě nesmí dojít k tvarové změně či popraskání. Zateplovací systém musí být zhotoven dle parapetrů ETICS. Na zateplovací systém NEW-THERM poskytujeme 5-ti letou garanční záruku na jakoukoliv systémovou vadu funkčnosti.

Jak je možné, že systémové desky jsou prodyšné, ale přitom nenasákavé?

Systémové polyuretanové izolační desky TPD-PUR 30/40 jsou celosvětově unikátní právě v tom, že se podařilo vytvořit první tvrdou izolační pěnu s otevřenou buňkou. Velikost buněk je nastavená tak, že dovedou propustit vodní páry, ale nejsou schopny přijmout kapalnou vodu. Nasákavost desky viz certifikát ČSN je 2,9% při plném ponoření

Proč NEW-THERM systém má tak výborné izolační vlastnosti??

Výborné izolační vlastnosti jsou dosažené díky použití tepelně izolačních desek, které jsou vyrobeny ze speciálně upraveného polyuretanu. Všeobecně známá vlastnost polyuretanu je jeho tepelně izolační schopnost. Důkazem je jeho všestranné využití v mnoha odvětvích. Nejznámější je jeho použití ve stěnách lednic a mrazáků, kde je zapotřebí izolant s minimální tloušťkou a maximální izolační schopností. Izolační deska TPD-PUR 30/40 je díky české vynalézavosti první patentovaný a certifikovaný izolant vhodný pro použití na kontaktní zateplovací systém fasád. A to nejen pro jeho izolační vlastnosti, ale také pro jeho schopnost propouštět vodní páry.

Jak dlouho si zateplovací systém NEW-THERM zachová tepelně izolační schopnosti?

Systémové tepelně izolační polyuretanové desky TPD-PUR 30/40 si deklarovanou hodnotu λ (lambdy) zachovají minimálně po dobu 25 let s maximální možnou degradací 1% tepelně izolačních vlastností. Tato hodnota je garantovaná certifikací dle ETICS.

ZDARMA zaškolíme
na Vaší stavbě

Potřebujete zaškolit řemeslníka, který vám bude zateplovat dům? Rádi vám pomůžeme! ZDARMA!

Více info

Dostupný
v celé ČR

Materiál umíme dodat po celé ČR, přímo na vaši stavbu, na vás RD.

Více info